Powered by Smartsupp

Badanie kamerą
termowizyjną Warszawa

 

Przeprowadzamy badania kamerą termowizyjną w Warszawie i okolicy. W ten sposób dokonujemy pomiarów energii podczerwieni obiektów, a tym samym wskazujemy mostki termiczne oraz miejsca, gdzie straty/ubytki ciepła przez przenikanie są największe. Współpracujemy w tym zakresie m.in. z deweloperami, biurami i agencjami nieruchomości, a także klientami indywidualnymi. Obsługujemy mieszkania, domy, a także obiekty komercyjne czy o charakterze publicznym. Z całej procedury sporządzamy odpowiednią dokumentację.

Badanie kamerą termowizyjną: na czym polega? Kiedy najlepiej przeprowadzić badanie?

Kamera termowizyjna służy do wykrywania i pomiaru energii podczerwieni obiektów. Przetwarza dane termograficzne w obraz elektroniczny, na którym przedstawiona jest pozorna temperatura powierzchni kontrolowanego obiektu.

Badanie przeprowadza się na zewnątrz i wewnątrz budynku. Analizę najlepiej wykonać w okresie grzewczym, gdy różnica między temperaturę zewnętrzną a wewnątrz budynku wynosi co najmniej 15°C.

Po zrealizowaniu badania możemy sporządzić dla Ciebie również charakterystykę energetyczną obiektu na podstawie wymogów techniczno-prawnych dla tego rodzaju dokumentacji.

Badania kamerą termowizyjną z Eko Echo — profesjonalny sprzęt, wykwalifikowani operatorzy i kompleksowy raport

Do przeprowadzania badań używamy kamer termowizyjnych renomowanych marek: firm TESTO oraz FLIR. Cechują się one wysoką dokładnością. Dzięki temu mamy pewność, że wyniki analiz odzwierciedlają stan faktyczny i pozwalają zareagować na występujące straty ciepła. Tym samym analiza ułatwia podjęcie decyzji w kwestii ewentualnych prac termomodernizacyjnych.

W każdym wypadku kamery są obsługiwane przez wykwalifikowany personel z kwalifikacjami. Z całej procedury sporządzamy raport, który możesz wykorzystać np. w postępowaniu sądowym. Nasze usługi przyczyniły się do wygrania wielu spraw m.in. z deweloperem, który niewłaściwie ułożył izolację na poddaszu lub zamontował stolarkę okienną.

Zapraszamy do kontaktu w celu omówienia szczegółów współpracy.